Енергоаудит підприємства включає:
- Збір вихідних даних. Для отримання об’єктивної інформації при проведенні енергоаудиту здійснюється комплекс вимірювань і обстежень з використанням сучасного високоточного обладнання.
- Аналіз фінансової та технічної інформації.
- Складання балансів споживання та розподілу енергії.
- Виявлення нераціональних втрат.
- Розробка енергозберігаючих заходів. З переліку можливих заходів з енергозбереження виділяються першочергові – найбільш ефективні, маловитратні та швидкоокупні заходи.
- Видача рекомендацій і визначення ефекту від їх впровадження.
- За підсумками проведення енергоаудиту складається технічний звіт.
Енергоаудит будівель промислового призначення може здійснюватися в рамках заходів з енергетичного обстеження всього підприємства в цілому або як самостійна експертиза.
Енергоаудит промислового підприємства є одним з ефективних інструментів економії ресурсів. Зокрема, енергоаудит будівель цехів, складів та інших приміщень, які характеризуються великою площею і висотністю, дозволяє визначити порядок заходів щодо зниження споживання електроенергії та теплової енергії.
Сучасне обладнання, яке використовується фахівцями компанії, дозволяє точно визначити місця найбільшого витоку тепла, на які необхідно звернути увагу в першу чергу. Таким чином, витрати знижуються до можливого мінімуму. Також ми рекомендуємо виконувати енергоаудит будівель промислового призначення в процесі вибору опалювального, вентиляційного та іншого кліматичного устаткування. Параметри, отримані в результаті енергоаудиту будівлі, будуть використовуватися не тільки на попередніх етапах, але і під час розробки проекту відповідної системи.
Результати енергоаудиту будівель і енергоаудиту теплопостачання дозволяють визначити оптимальне «ядро» інженерного рішення – теплогенеруюче обладнання, а також враховуються при прийнятті конструкторських рішень. При цьому до уваги беруться не тільки вартість і якість відповідних пристроїв, а й витрати з їх експлуатації.